A N U N Ţ

Privind informarea şi consultarea publicului cu privire la propunerile de

PUZPlan Urbanistic Zonal - Reglementari urbanistice zona UTR E9, parcela 223/4 pentru functiunea BAZA SPORTIVA SI DE AGREMENT

Primaria comunei Tuzla anunţă publicul, autorităţile interesate si proprietarii terenurilor din zonă cu privire la elaborarea propunerilor de P.U.Z. si R.L.U. zona UTR E9, parcela 223/4 pentru functiunea BAZA SPORTIVA SI DE AGREMENT, investitor Comuna Tuzla, proprietar al terenurilor în suprafaţă totala de 24 561 mp, situate pe teritoriul administrativ al comunei Tuzla, in intravilan, identificate prin nr. cad. 109726 si 109727, INCINTA SECTOR ZOOTEHNIC.

Proiectantul PUZ-ului este B.I.ARH. NICUSOR PAUL PETRESCU

Persoana responsabila din partea proiectantului: Eduard Ungureanu – 0766 480 036

Persoana responsabila cu informarea si consultarea publicului: sef birou Catalina Rubeli

Trimiteti observatiile dumneavoastra, in scris, pe adresa: Primaria comunei Tuzla, jud. Constanta, Sos. Constantei nr 80A, telefon: 0756 092 964, sau e-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Publicul este invitat să consulte documentele privind propunerile de PUZ şi să transmită observaţii şi sugestii asupra acestor documente la sediul Primăriei Comunei Tuzla, în perioada 29.11.2019-23.12.2019.

Se organizează dezbatere publică, ca metodă de consultare, în data de 23.12.2019, ora 12:00 la sediul Primăriei Comunei Tuzla.

Răspunsurile la observaţiile şi sugestiile transmise precum şi rezultatele informării şi consultării se vor posta pe site-ul primăriei şi afişa la sediul acesteia în termen de 15 zile de la încheierea perioadei de consultare.

Primar,

Resit Taner